Sayın Velimiz,

27.05.2019 tarihinde kiracısı olduğumuz mülk sahipleri ( Aliye Cangül Fakılı/Casper Bilgisayar ve Talip Emiroğlu/Avrupa Eğitim vakfı ) tarafından okula tahliye için avukat ve yetkili mercileri göndermişlerdir. Bahsi geçen mülk sahiplerinin avukatına okulun açık olduğu bir dönemde böyle bir işlemin yapılmasının etik ve ahlaki olmadığı anlatılmıştır. Bütün gün süren ikna çabalarına rağmen mal sahiplerinin avukatı okulu tahliye edeceğini ve yarın okula kimsenin giremeyeceğini söylemiştir. Buna da gerekçe olarak mülk sahipleri olan müvekkillerinin ‘’Kesinlikle bugün tahliye edilsin’’ talimatını göstermiştir. Çözüm yetkili memur tarafından üretilmiş öğrenci mağduriyeti olmaması için süreç 17.06.2019 tarihine kadar ertelenmiştir. Tüm velilerimize bu süreçte bize verdikleri destek için ayrıca çok teşekkür ederiz.

Velilerimize net olarak belirtmek isteriz ki Özel Çağla Koşuyolu İlkokulu 2019-2020 eğitim öğretim yılında, sizinle ileriki günlerde paylaşacağı yeni binasında hizmet vermeye devam edecektir.

Dün gelişen tahliye süreci sonrası bazı velilerimiz Avrupa Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Talip Emiroğlu’ ya süreci sonlandırması için mail ile ulaşmışlar. Bu mesajlaşma sonrasında velilerin arasında  Talip Beyden gelen cevap olarak iddia edilen yazılı metin dolaşmaya başlamıştır. Bahsi geçen yazıda okulumuz hakkında akla mantığa uymayan ithamlar ve yalan bilgiler mevcuttur. Biz bu sürecin huzur ve sükunetle sonlanmasını ve sevgili öğrencilerimizin mağduriyet yaşamadan eğitim yılını kapanmasını istemekteyiz. Ancak bu tür iftira ve yalan içerikli bir yazı veliler arasında dolaşmaya başlayınca cevap hakkımızı kullanmak zorunluluğu doğmuştur.

Yazı birinci satır:

Merhaba,

 

3 yıldır o okulun Avrupa Koleji ile ilgisi yoktur.İlk yıl adimizi kullanmalarına izin verdik.Sonra bizim anlayışımız dışında iş yaptıkları için iptal ettik.Bizimle ilgisi olmadığını bütün Velı ve öğretmenlere duyurduk.Nedense bazıları bu duyuruyu görmezden gelerek Avrupa kimliğini telafuz etti.

 

Nesli Güven’ in şirketi ( Deniz Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. ) tarafından işletilen ve tarafımızdan devir alınmaya çalışılan okulun ünvanı Özel Avrupa Anaokulu ve İlkokulu’ dur. Ek 1 , ek 2a ve ek 2b de okulun ünvanı açık bir şekilde yazılıdır. Lütfen inceleyin. Daha ilk satırda değerli velilerimize yanlış ve yalan bilgi verilmiştir. İsim iptali duyurulmuş olabilir bu konuda bilgimiz yoktur. Ancak yasal olarak böyle bir iptal yapılmamıştır. İsim iptali devir süreci ve Deniz Sağlığın iflası sonrası 07 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştır. Ek 2c lütfen inceleyin.

 

Yazı ikinci satır:

Çağla Koleji meselesine gelince,ben onları tanımam.Daha önceki kiracı kontratını onlara devretmiş.Burasının yarısı Avrupa Eğitim Vakfı’nın,diğer yarısı da Canan Fakılı’nındır.Yani Casper veya bana ait değildir.Çağla Koleji oraya girdiği günden beri kira ödemedi.Sonradan öğrendiğimiz gibi bir çok yerde yaptıkları gibi,insanların çocuk hassasiyetini kullanarak mülke çökmek,kira ödemeden barınmak amacındalar.Dev solcu olduklarını söyleyerek insanları tehdit ettikleri bilgisi de ortada.

 

Yazıyı yazan kişi tüm yazıda bir tane doğru bilgi vermiştir. Evet Talip Beyle görüşmemiz olmamıştır. Görüşmeleri ortağı olan Casper Bilgisayar tarafıyla yaptık. Daha önceki kiracı dediği Nesli Güven’den   ( Deniz Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ. ) okul ruhsatını devralmak için uğraştık. Kira kontratını Avrupa Eğitim Vakfı adına yetkili olarak Talip Emiroğlu ve Aliye Cangül Fakılı ( Casper Bilgisayar ) imzalamıştır. Böyle bir beyan varsa bu doğru değildir. Kontratla ilgili ek 3 ve ek 4 ektedir. Lütfen inceleyin. Ekler incelendiğinde yalan ve yanlış bir bilgi verildiği görülmektedir. Yazıda binayı kiraladığımızdan beri kira ödemediğimiz iddia edilmiştir.  Gerçekten şaşkınlık verici bir ifade.  Eğitim kurumu işleten, dürüstlükten bahseden, çocuklarınızı yalandan dolandan koruyun diye tavsiyede bulunanların böyle bir yalanı, yanlış bilgiyi nasıl yazar ve yayar. Kiralar bankadan mal sahiplerinin hesaplarına yatmaktadır. Dekontlar ektedir. Ek 5-6-7-8-9-10-11-12-13-14 lütfen inceleyin. Bizim kirayı ödememizin nedeni asla ve kati olarak ekonomik nedenler değildir. Aramızda hukuki meseleye dönüşen ve bugün yaşananlara neden olan şey MAL SAHİPLERİNİN RUHSATI ALMAMIZI ENGELLEYEN TUTUM VE DAVRANIŞLARIDIR. ( Mal sahibi avukatı tarafından verilen dilekçeler Üsküdar İlçe MEM, İstanbul İl MEM ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Bölümlerinde mevcuttur, arzu eden velilerimiz doğruluğunu teyit edebilirler. ) Yazıda yalanlar devam ediyor. Çağla Koleji Koşuyolu binasında 6 sene boyunca hizmet vermiştir. Mal sahibimizle helalleşerek ocak ayında binayı eksiksiz ve temiz bir şekilde teslim ettik. Çağla Koleji Hasanpaşa binamızda 5 senedir hizmet veriyoruz. Mal sahibimizle hiçbir sorunumuz yoktur. Yani kimsenin malına çökmemişiz. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Kimse kimsenin malına çökemez. Kirasını ödemeyen hiç kimse mülkte barınamaz.  İnsanlarla dalga mı geçiyorsunuz?  Bu yazdıklarınıza inanıyor musunuz? Eğer inanıyorsanız gerçekten ciddi bir sorun var demektir.  Gelelim son satıra yazıyı yazan kişi bizim terör örgütü üyesi olduğumuzu ve bununla milleti tehdit ettiğimizi iddia etmiş. Bu konuda yasal hakkımızı kullanıp suç duyurusunda bulunacağız. Tüm kamuoyunca ATATÜRKÇÜ kimliğiyle bilinen Çağla Koleji kurucu, yönetici ve öğretmenlerine terör örgütü yaftası yapıştırmak bunu ima etmek, öncelikle suçtur, sonrasında büyük bir terbiyesizlik ve ahlaksızlıktır. Yazıyı yazan şahıs bizim neci olduğumuzu sorsaydı ona aşağıda yazılı şekilde cevap verirdik. Biz ATATÜRK devrimlerine bağlı, CUMHURİYET’ in tüm değerlerine sahip çıkan LAİK ve DEMOKRAT kişileriz. Bizi bir terör örgütü ile anmak olsa olsa büyük bir densizliktir. Herkes kendine yakışanı yaşar ve yazarmış.

Yazı üçüncü satır:

Sonuçta vakıf alacakları için dava açmış,tahliye kararı çıkmış.Bu karar özellikle okullar tatil edilmeden uygulandı ki,veliler seneye orada okul olmayacağını bilsin ve boşuna para vermesinler.Öğrendiğimize göre bu okul yöneticileri hala velilere yalan söylüyor.Arümızda ufak fikir ayrılığı var,çözeceğiz ,seneye buradayız gibi sözler söylüyor.

 

Bu satırda bahsi geçen olayı herkes biliyor. Alacakların oluşma nedeni ruhsat almamızın taraflarınca engellenmesidir. Bunu yazan kişiye sormak lazım kiralar düzgün ödenirken 29 Kasım 2018 tarihinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına Kurucu Temsilcimiz Aydın Karabulut hakkında ‘’ Görevi Kötüye kullanma ve Nitelikli Dolandırıcılık ‘’ dilekçesi neden verdirmiştir. Ek 15 lütfen inceleyin. Bu detay çok şeyi açıklıyor. Sorun ödenmeyen kira falan değil.  Çünkü Milli Eğitime kaçak işletme ve  savcılığa suç duyurusu aynı tarih diliminde yapılmış. Bu tarihlerde kira düzgün bir şekilde ödenmektedir. Kirası düzgün ödenen bir mülk sahibi bunu neden yapar. Bizim tek isteğimiz bunu öğrenmekti. Ruhsat alamamamız kimin işine yarar bunu siz değerli velilerimizin takdirine bırakıyoruz. Yazıyı yazan kişi asıl niyetini mailin bu satırında belirtmiş. Mülkte Çağla Kolejini istemiyor. Bunu yazmak bizce ayıptır ancak bu sene Avrupa Anaokulu ve İlkokulundan Çağla Kolejine geçen ve ödemelerini Deniz Sağlık Ltd. Şti’nin işlettiği Avrupa Anaokulu ve İlkokuluna yapan 54 veli hiç ücret ödemeden eğitim hizmeti aldı. Diğer öğrencilerin büyük bir kısmı da ücretlerinin önemli bir bölümünü Avrupa Anaokulu ve İlkokuluna ödedi ( Nesli Güven ). Biz hiçbir velimizi bu konuda rahatsız etmedik. Biz bu işi sizler gibi para için yapmıyoruz. Kimsenin parasıyla işimiz yok. Siz lütfen kaygılanmayın değerli velilerimiz kimin ne olduğunu çok iyi biliyor. Yazıyı yazan kişi bizi yalancılıkla itham etmiş. Sürecin tamamında hiçbir velimize yalan söylemedik. Bence siz bilgi aldığınız kişilere dikkat edin, onlar size yalan söylüyor olabilir. Yazıyı okuyunca herkes kimin yalan söylediğini zaten anlayacaktır.

Evet biz bu binada sevgili öğrencilerimiz için var olmak adına girişimlerde bulunduk. Bundan da gurur duyuyoruz. Biz sevgili çocuklarımız için her şeyi yaparız. Sorun yok.

Yazı dördüncü satır:

Bizim vakfımız,eğitime saygımızdan insanların kandırılmasın önlemek istedi.Yoksa tahliye hamlesini okullar tatil edilince yapardık,bu gürültüler olmazdı.Ama sizler Eylül’de sürprizle karşılaşırdınız.

 

Yazıyı yazan kişiye bir tavsiyemiz olacak. Bu kandırma konusunda okulumuzda devam eden çok değerli Avrupa Anaokulu ve İlkokulu velilerine bir anket yapmasıdır. Ankette sadece iki soru sormasını rica ediyoruz. Samimi olarak söylüyoruz biz bu anketin velilere uygulanması için kendilerine her türlü yardımı yaparız.

Soru 1: Avrupa Koleji sizi kandırdı mı ?     Soru 2: Çağla Koleji sizi kandırdı mı ?

Siz kimi kandırıyorsunuz? Siz bu tahliyeyi şimdi yaparak ÇAĞLA KOLEJİNİ batırmaya oynadınız merak etmeyin bize bir şey olmaz. Çünkü ÇAĞLA KOLEJİ yönetici, öğretmen, çalışan, öğrenci ve velilerden oluşan çok büyük bir ailedir. Sizi mantıklı olmaya davet ediyorum. Bizi okullar kapandığında tahliye etseydiniz biz bu karara uyarak okulu terk edecektik. Okulu bir daha kullanamayacaktık. Ne eylülü siz böyle bir durumun saklanacağını nasıl ima ediyorsunuz. Herkesin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz? Sizin niyetiniz Çağla Kolejine zarar vermekti. Bahaneye gerek yoktur.

 

Yazı beşinci satır:

Eğer siz bizim vakıftan ve diğer ortaktan Çağla Koleji buraya kira vermeden devam etsin,burası onların olsun diyorsanız,elbette mümkün değil.Vakıfı zarara uğratmaktan dolayı suçlu oluruz.

 

Kimse sizin malınızı elinizden alamaz. Kimse kiracı olduğu bir mülkte kira vermeden oturamaz. Size iletilmemiş olabilir diye buraya tekrar yazıyorum. Doğru bilgi içindir artık geçerli bir teklif değildir. Ayrıca bu teklif mal sahipleri tarafından kabul edilmemiştir. Ruhsatı engellemeyin tüm biriken borçları kapatalım + mevcut kira üzerinde bir yıllık kirayı peşin ödeyelim. Konu para değil bunu sizde çok iyi biliyorsunuz. Elinizde 1.300.000 TL değerinde arsa ipoteğimiz var. Bu bir teminattır. Ek 16 lütfen inceleyin. Kısacası sorun asla para değildir.

Yazı altıncı satır:

Tavsiyem çocuğunuza dürüst insanların yönettiği başka bir okul bulun.Yalan,dolan içerisinde büyümesin.

 

Şahsa tavsiyemiz, tanımadığı insanlar için yalan beyan ve yorumlarda bulunmamasıdır. Yalan ve dolan konusunu kimin deneyimli olduğunu bu maili okuyan sağduyu sahibi herkes anlayacaktır. Faaliyette olan bir okulun velilerini başka okullara yönlendirmek suçtur. Bu konuda ilgili mercilere gerekli başvurumuzu yapacağız. Çocuklarımız bizler için çok değerlidir. Çocuklarımızın mutluluğu ve iyi bir eğitim alması tüm yaşananların üzerindedir. Biz çocuklarımıza her şeyden önce dürüst olmayı öğretiyoruz çünkü öyleyiz. Güzel bir söz vardır: ‘’ Testi içindekini dökermiş. ‘’

Çağla Koleji bir eğitim kurumudur. Ticarethane değildir. Önceliği sevgili öğrencilerimizin mutluluğudur. Onları mutsuz etmeyeceğiz. Devir ve nakil sürecinde bizi sabote eden, var olan ruhsatımızın eğitim verdiğimiz yere geçmesini engelleyen herkes hakkında gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacağımızı belirtir, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Çağla Koleji Yönetimi

Ek - 1

Ek - 2a

Ek - 2b

Ek - 2c

Ek - 3

Ek - 4

Ek - 5,6,7,8,9,10,11,12,13,14

Ek - 15

Ek - 16